Czy iPad 3 będzie musiał stawić czoła konkurencji ze strony Amazon?

 

Jeśli chcesz konkurować z iPadem Apple, a co ważniejsze z nadchodzącym iPadem 3; Amazon może wprowadzić tablet już w październiku tego roku.

Plotka głosi, że ten tablet jest oferowany w cenie około 300 USD lub niższej.

Plotki o planach tabletów Amazon były stosunkowo ciche i być może pamiętasz, kiedy po raz pierwszy pojawiły się w maju, o kryptonimie „Hollywood” tablet, który ma na celu prześcignąć iPada 3 jeszcze przed jego wydaniem.

Jak ostatnio widzieliśmy z panelem dotykowym HP, sprzedaż wzrosła do nieba w momencie likwidacji, co oznacza, że cena wciąż ma znaczenie. Apple nadal jest pewnie liderem na rynku tabletów, pozostając światowym liderem. Większość ich konkurentów wprowadziła tablety w mniej więcej tej samej cenie co iPad i nadal mają problemy z konkurencją.

Na drugim końcu spektrum znajdowały się Tanie tablety, ale ich jakość i użyteczność ucierpiały i sprawiły, że nie były warte zakupu. Powiedziawszy to, Amazon planuje wprowadzić swój pierwszy tablet jeszcze w tym roku w październiku, na długo przed przewidywaną datą premiery iPada 3, kiedy produkcja ma się rozpocząć. Jeśli jakość jest zgodna z ceną, wielu analityków zakłada, że Amazon ma wszystko, czego potrzeba, aby konkurować; zwłaszcza jeśli trzymają się punktu ceny 300 USD.

Apple iPad 3 vs Android firmy Amazon” Hollywood Tablet ” 2012

W samą porę na świąteczne wyprzedaże, 7-calowy tablet Amazon wyprodukowany przez Quanta Computer będzie dostępny w październiku. Myślę, że jest to ostatni podobno tablet „Coyote”, który będzie miał podobną specyfikację do ipada 2 i będzie mniejszy z dwóch prezentowanych przez Amazon.

Według IBTimes, masowa produkcja jest ich 10 więcej. 1-calowa wersja, najprawdopodobniej” hollywoodzki ” tablet, rozpocznie się w pierwszym kwartale 2012 roku z Foxconn. Jeśli ten tablet będzie kosztować znacznie więcej niż wersja 7-calowa, Amazon może napotkać te same trudności, z jakimi borykają się inne nieudane próby prześcignięcia Apple.
Z silnym zwolennikiem czytnika e-booków (również produkowanego przez Foxconn), Amazon odnotował najwyższą sprzedaż na tym rynku i ma nadzieję, że uderzy w Apple w branży tabletów. Tablet Amazon będzie działał na systemie operacyjnym Google Android; i ciesz się Android App store firmy Amazon, który jest już w pełni funkcjonalny.

Apple powiedział jednak, że ma nową strukturę kosztów, aby pozostać konkurencyjnym, co może wprowadzić iPada 3 na rynek po niższej cenie początkowej niż obecne 499 USD za 16GB iPada 2.