iPad 3 jest testowany przeciwko Tegra 3, czy jest 4 razy szybszy?

 

IPad 3, ogłoszony przez Tima Cooka już 7 marca, ma procesor graficzny 4 razy szybszy niż Tegra 3 Nvidii. IPad 3 ma dwurdzeniowy procesor, a Tegra 3 ma czterordzeniowy procesor. GeForce GPU jest oferowany przez firmę Nvidia. Uważa się, że wielordzeniowa grafika Apple powinna zabić konkurencję. Ale trzy razy lepiej niż Tegra 3? Jest to ważne pytanie, na które należy odpowiedzieć, ponieważ oba znajdują się w najgorętszych tabletach trendów na rynku. Pocket-Lint przeprowadził kilka testów, aby sprawdzić, czy procesor graficzny iPada 3 był szybszy w rzeczywistej pracy, a nie w benchmarkingu. Wykorzystali 5 testów GPU, które obejmują renderowanie strony internetowej, strumieniowanie wideo 1080p, odtwarzanie gry, Uruchamianie aplikacji rozszerzonej rzeczywistości i odtwarzanie wideo. Oba procesory zostały przetestowane.
streaming wideo

Pierwszym sposobem sprawdzenia możliwości procesorów graficznych w normalnych sytuacjach na tabletach jest sprawdzenie, w jaki sposób przesyłają strumieniowo wideo w SD i HD. Źródło wykorzystało kombinację iPlayer, Sky Go, Netflix i wideo Hd na YouTube.

iPad 3 potrzebował 6 sekund, aby otworzyć Netflix i 6. 8 sekund, aby rozpocząć odtwarzanie wideo. Transformator Prime zrobił prawie to samo. Po ustawieniu go w trybie wydajności aplikacja Netflix otworzyła się w 5. 9 sekund, a wideo zaczęło być odtwarzane w 7. 6 sekund. Przewijanie nie spowodowało żadnych problemów.

Sky Go nie miał żadnych problemów na żadnym tablecie, z niemal natychmiastowym odtwarzaniem, którego nie można było wykryć na każdym z tabletów. iPlayer zrobił to samo, ale zarówno Sky Go, jak i iPlayer są niezgrabne na Androidzie niż iOS.

Przechodząc do treści HD na YouTube, był to ekscytujący test. Oba Tablety udało się pobrać wideo w mniej niż sekundę i przewijać je natychmiast. Żadne treści wideo nie walczyły w żaden sposób.

Ładowanie strony internetowej

Ładowanie graficznie nasyconej strony internetowej, takiej jak vimeo. com, to świetny sposób na popchnięcie procesora graficznego. Strony flash stwarzają problemy dla iPada 3, więc test został przeprowadzony na stronie innej niż flash. Vimeo to strona internetowa oparta na HTML 5 z wysokiej jakości filmami. Z Safari na iOS i Chrome na Androida, nie znaleziono żadnych problemów podczas buforowania piękne wideo Yosemite HD na obu tabletach.

Aby podnieść go o krok wyżej, nakshart. kom był naładowany. Działa również na HTML5 i zawiera trójwymiarową mapę gwiazd w oparciu o lokalizację. Był w tyle za obydwoma pigułkami. Ale iPad 3 był 0. 4 sekundy szybciej niż udało się 7. 6 sekund, a prime trwało 8 sekund. Po pobraniu iPad 3 wykazał większą stabilność niż Prime.

Odtwarzanie wideo

Zostało to przetestowane za pomocą wideo 720p, ponieważ iPad 3 ma wyświetlacz o rozdzielczości 2048 x 1536, a Transformer prime używa 1280 x 800. Po załadowaniu na obie tabletki, zostały one skontrastowane ze sobą w podobnym teście prędkości. iPad 3 wziął 2. 9 sekund i przewijanie było natychmiastowe. Dla liczby pierwszej było to 0. 8 sekund. W przypadku 1080p oba Tablety były podłączone do telewizora, a źródło przekazywało lokalnie zapisaną zawartość z tabletu do telewizora. Problemy będą spowodowane sposobem, w jaki Android obsługuje zewnętrzne wyświetlacze, co nie jest takie proste. W rzeczywistości film nie miał żadnych problemów.

Rozgrywka

To był dobry test dla dwóch procesorów graficznych. Shadowgun został użyty, aby uzyskać przyzwoity wgląd w to, jak obie preformy są, jeśli chodzi o gry. Czterordzeniowy procesor graficzny w iPadzie 3 będzie pod napięciem, ale powinien przewyższyć GPU GeForce w Tegra 3. Gra wygląda tak samo na obu tabletach, ale na iOS ładuje się szybciej i ma bardzo płynną liczbę klatek na sekundę. iPad 3 niekoniecznie będzie 4 razy szybszy, jeśli chodzi o gry, ale będzie pasował do tych, którzy lubią zbierać i odtwarzać aplikacje znacznie lepiej.

 

Rzeczywistość rozszerzona

Aplikacje rozszerzonej rzeczywistości proszą SoC i GPU o wykonywanie wszelkiego rodzaju złożonych zadań. Musisz zastosować grafikę na wierzchu wszystkiego, co widzi Czujnik, a także zobaczyć dane oparte na lokalizacji. Jest to skomplikowany proces i wykorzystuje wszystkie możliwości techniczne, jakie zapewnia tablet.

Najpopularniejszą aplikacją rozszerzonej rzeczywistości w App Store i Google Play jest Layar. Od boot do London Tube Layar zajęło 6 sekund, aby uruchomić go na Prime, a na iPadzie 3 zajęło tylko 3 sekundy. Yelp, który wyświetla wszystkie rodzaje lokalnych firm i ikony na ekranie, był gładki na obu tabletach.

Wynik końcowy

Po wszystkich testach, które przeszły please, pojawia się zrozumienie, że oświadczenie firmy owocowej w dniu premiery jest nieprawdziwe w prawdziwym świecie. Chociaż zaobserwowano niewielkie różnice w szybkości między dwiema tabletkami, nie było nic nadzwyczajnego, co wskazuje na 4-krotny wzrost. Może to być czterokrotnie szybsze niż GPU iPada 3, Jeśli testowane są aplikacje benchmarkingowe, ale posiadanie iPada 3 w ręku i uruchamianie tylko liczb benchmarkingowych byłoby niesprawiedliwe dla tabletu.
Różnica między prędkościami dwóch tabletek jest znikoma. Jest to system operacyjny i aplikacje, które naprawdę sprawią, że wszystko będzie gładko dla użytkowników. Zarówno Tegra 3, jak i iPad 3 są niezwykle szybkie i działają najlepiej, jeśli chodzi o Tablety. iPad 3 z wyświetlaczem Retina, fajnymi akcesoriami i nadchodzącym jailbreakiem ma tę zaletę.